Začnite vaše auto pripravovať na zimu!

Počasie máme zatiaľ veľmi príjemné, a preto sa nám aj vcelku dobre jazdí. Stačí, že si zapneme klimatizáciu a môžeme vyraziť na výlet či do práce. No v zime je to s jazdením o niečo komplikovanejšie. Všade je veľa snehu, poľadovice a kým sa vôbec dostaneme do práce, chvíľu to potrvá. Či chceme či nechceme, o pár mesiacov tu je zima, a to je dôvod, prečo si treba dať zimné pneumatiky a následne zainvestovať do snehových reťazí.

Bezpečnosť na zasnežených cestách je na prvom mieste

Zimné pneu majú vďaka špeciálnej zmesi oveľa väčšiu stabilitu na vlhkom povrchu, lepšie odolávajú nepriaznivým podmienkach na zasnežených, ale i suchých cestách a majú až o 30% kratšiu brzdnú dráhu v porovnaní s letnými pneumatikami. Tieto výhody však platia až pri teplotách pod 7°C.

17797ab0-b308-42b5-90b5-6b12368f1e05

Snehové reťaze Pewag  sú vhodné najmä pre tých, ktorí sa chystajú do extrémnych zimných podmienok, ale aj pre tých, ktorí pracujú na piesku či štrku. Či už ste milovníkom hôr alebo každý deň cestujete do práce cez nebezpečné kopce, snehové reťaze by vám určite nemali chýbať. Sú bezpečné, ale i veľmi pohodlné, takže ani nebudete vedieť, že ich máte. Jednotlivé materiály snehových reťazí sa od seba odlišujú, pričom si môžete vybrať i modely s automatickým dopínaním reťazí, ktoré sú určené na zasnežené cesty. Ďalšou výhodou je aj to, že sú vhodné do suchšieho terénu, takže v prípade roztopenia snehu ich nemusíte hneď dávať dole. Ich prevedenie je neustále prispôsobované požiadavkám zákazníkov, čo je tiež jeden z dôvodov, prečo sú na trhu tak obľúbené. Pokiaľ chcete aj vy jazdiť bezpečne po snehu i ľade, kvalitné snehové reťaze Pewag sú pre vás tou správnou voľbou.

Pokiaľ chcete dosiahnuť nízku hmotnosť vozidla, ale i vylepšiť jeho vzhľad, je najvyšší čas vybrať si elektróny. Sú vhodné do letného počasia, kedy je manipulácia auta oveľa jednoduchšia. Medzi ich ďalšie výhody patria lepšie ovládacie schopnosti, nižšia spotreba benzínu či nižšie riziko prehriata motoru. To je už dosť dôvodov, prečo by vám nemali chýbať, no nie?

Veľký výber pneumatík, snehových reťazí, elektrónov a doplnkov do auta ponúka internetový obchod – www.pneumatiky.sk. Okrem širokého sortimentu za bezkonkurenčné ceny, ktorý nájdete v e-shope či priamo v predajni v Ivanke pri Dunaji, ponúka i uskladnenie pneumatík. Táto služba poteší najmä tých, ktorí nemajú doma dostatok miesta na ich skladovanie. Odborný personál sa postará nielen o ich uskladnenie, ale i o uspokojenie všetkých vašich požiadaviek.

Category: